Dnia 26.11.2015 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klas II Publicznego Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu , którzy pod kierunkiem Pani Sylwii Aftyki – Łody we współpracy z Poradnią Profilaktyczno – Konsultacyjną MONAR przygotowali poetycki spektakl BIAŁE? CZARNE?……..
Od kwietnia 2015 roku swoją działalność w Wałbrzychu rozpoczęła Poradnia Profilaktyczno–Konsultacyjna MONAR, której kierownikiem jest Pan Piotr Gałek. Oprócz pomocy udzielanej młodym ludziom i ich rodzicom, ważnym obszarem jej działalności jest pomoc w rozwijaniu pasji młodzieży. Spektakl „Białe? Czarne?” pokazany gimnazjalistom naszej szkoły powstał we współpracy tejże Poradni i Publicznego Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu. Scenariusz i reżyseria: Pani Sylwia Aftyka- Łoda. Światło, muzyka, kolor … tworzą specyficzny klimat tego spektaklu. I przesłanie: różnorodność – łączy, jednolitość – wyklucza.