Strona główna Druk 3D/Robotyka

Druk 3D/Robotyka

Począwszy od tego roku szkolnego dość mocno i praktycznie zajęliśmy się drukiem 3 d w naszej szkole, a wszystko to dzięki nowym drukarkom 3D firmy Prusa MK3S+KIT, które zakupiliśmy do naszej szkoły. Drukarki przyjechały w formie KIT, czyli elementy podzespoły do złożenia. Wszyscy wspólnie uczyliśmy się ich budowy przy współpracy z Centrum Edukacji STEAM KidsTech z Wałbrzycha. Następnie uczyliśmy się projektowania w programach 3D i przygotowywania gotowych projektów do druku. Ciągle pogłębiamy swoją wiedzę i bazę sprzętową. Uczymy się programowania robotów i dronów firmy DJI uczestniczymy w zajęciach w Centrum Edukacji STEAM KidsTech w Starej Kopalni i wdrażamy STEAM w naszej szkole, aby przyswajanie wiedzy było nowoczesne, oparte o nowe technologie i szło z duchem czasu. Druk 3D dzisiaj jest bardzo popularny w wielu dziedzinach nauki i sztuki. Ma zastosowanie w wielu gałęziach nauki i życia codziennego.

Robotyka/Drony

Programowanie jest podstawą informatyki i robotyki. Uczniowie ucząc się różnych języków programowania, pisząc programy mogą zobaczyć efekt poprzez działanie i pracę robota czy konkretnej aplikacji. Rozwija to nasze umiejętności algorytmiczne i STEAM-owe.

Dzięki współpracy z Centrum Edukacji STEAM KidsTech z Wałbrzycha możemy korzystać z bogatej bazy urządzeń robotycznych, dzięki czemu możemy wykorzystać nasze umiejętności algorytmiczne do programowania różnego rodzaju robotów. Uczniowie programując roboty na zajęciach w aplikacji dedykowanej, mogą ten program podejrzeć w danym języku programowania, aby następnie samemu napisać swój autorski program, który po wprowadzeniu do maszyny sprawi, że zacznie ona działać zgodnie z napisanym programem.

Nauka programowania i robotyki sprawia, że różnego rodzaju projekty, które dzięki zastosowaniu nowych technologii, sztucznej inteligencji i rozszerzonej inteligencji AR oraz rzeczywistości wirtualnej VR możemy realizować na co dzień, a także przenosić się w świat wirtualny.