5 grudnia br. w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbyła się premiera młodzieżowego spektaklu „MY”, który finalizuje program edukacyjny „Teatralna [de]KONSTRUKCJA VII plus” realizowany przez wałbrzyski Teatr Dramatyczny we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Przedstawienie powstało w oparciu o dekonstrukcję „Męczenników” w reż. Anny Augustynowicz. Reżyserem spektaklu przygotowanego przez uczniów, jest twórca i kurator z Jeleniej Góry – Łukasz Duda. Uczniowie opowiadają w nim o tym, co dla nich ważne i z czym się zderzają – w szkole, społeczeństwie, między sobą.

Inspiracje: Renѐ Goscinny, Jean-Jacques Sempѐ, Odyseja Second Life W. Wojciechowski
Scenariusz, scenografia, opieka reżyserska: Łukasz Duda
Występują: Ada Tim, Barbara Miziołek, Gosia Lempart, Iga Domowicz, Jagoda Jasińska, Weronika Frąckowiak, Weronika Zawada, Wiktoria Bartosiak, Sara Woźniak, Łukasz Sobczyk, Michał Siniawski, Piotr Kędzierski

Rozszerzona nazwa tegorocznej edycji to „plus” dla nauczycieli. Nauczyciele z I LO wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Jakuba Snochowskiego – pedagoga teatru i aktora, poświęconych łamaniu schematów, improwizacji i szukaniu nowych inspiracji w pracy nie tylko teatralnej.

Premiera spektaklu „MY.”:
5 grudnia 2015 r. / godz. 16.00 / Duża Scena

Gratulujemy wspaniałego występu !!!

Pokazy popremierowe:
6 grudnia 2015 / godz. 16.00 / Duża Scena
7 grudnia 2015 / godz. 11.00 i 13.00
8 grudnia 2015 / godz. 11.00

Zadanie „Teatralna [de]KONSTRUKCJA VII plus” zostało dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowane ze środków budżetu województwa dolnośląskiego.

Szkolny Koordynator Projektu: prof. Maria Śmietana-Miziołek

dekonstrukcja_MY_2015

dekonstrukcja_MY_2015_uczniowiedekonstrukcja_MY_2015_uczniowie_3_na_sceniedekonstrukcja_MY_2015_uczniowie_2dekonstrukcja_MY_2015_uczniowie_7_na_sceniedekonstrukcja_MY_2015_uczniowie_6_na_sceniedekonstrukcja_MY_2015_uczniowie_4_na_scenie