W dniach 10.04.- 15.04.2016 r. 30-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w Krzyżowej. W tym roku już po raz dwunasty gościliśmy w Polsce partnerską szkołę Rhabanus- Maurus – Gymnasiumm z St. Ottilien w Bawarii (Niemcy). W czasie wymiany młodzież uczestniczyła w różnych warsztatach: językowych, historycznych, filmowych oraz artystycznych. Wieczorami rywalizowała z grupą niemiecką w sali gimnastycznej. Opiekunem młodzieży i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest od lat Pani Prof. Iwona Rudnicka.

W tym roku wzięliśmy udział w kampanii #2gether4more zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z okazji 25 lat dobrego sąsiedztwa. Uczniowie obu szkół opracowali ulotki i zdrowe produkty dla mieszkańców Wałbrzycha oraz społeczności szkolnej zachęcając wszystkich do zdrowego trybu życia.

Młodzież poznała historię Dolnego Śląska również w czasie wycieczek do Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy a także do Wrocławia, gdzie zwiedziła Muzeum Etnograficzne i poszukiwała osobliwości miasta w formie podchodów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)