W dniach 31 lipca – 04 sierpnia 2017 r. grupa naszych licealistów i gimnazjalistów pod opieką Pana Prof. Przemysława Pobiedzińskiego oraz Pana Prof. Macieja Jonka udała się z wizytą do Lwowa w ramach wymiany młodzieży i realizacji projektu „Z robotyką w przyszłość”. Serdecznie dziękujemy stronie ukraińskiej za gościnność i oczekujemy przyjazdu Waszej młodzieży w październiku. I LO reprezentowali: Basia Pobiedzińska, Jan Łuczak i Krzysztof Urbaniak, zaś PG 12: Jan Mulawa, Sebastian Marczak, Jakub Dębski i Dawid Kobak.

W projekcie wzięli udział uczniowie I LO i II LO oraz nasi gimnazjaliści. W programie wyjazdu znalazło się wiele ciekawych wycieczek jak m.in. do kampusu i nowo wybudowanego ośrodka informacji im. Andriya Sheptitskiy, nocne zwiedzanie Lwowa, wycieczka pt. „Lwów – matematycy miasta”. Uczniowie pracowali nad rozmaitymi projektami z robotyki, sami prezentowali swoje projekty i uczestniczyli też w pokazach projektów studenckich, zapoznawali się z algorytmami uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

W październiku to my będziemy gościć młodzież ze Lwowa. Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Mulawie (Prezesowi ExploraParku w Wałbrzychu) za wsparcie tej cennej inicjatywy współpracy.