Od 09.00 w piątek rano do 22.00 w sobotę trwał I Wałbrzyski Software Hackathon. Prawie 140 osób w 34 zespołach przez 37 godzin pracowało nad aplikacjami dla Wałbrzycha. Uczniowie wałbrzyskich szkół, studenci, profesjonalni programiści wymyślili niesamowite rozwiązania dla mieszkańców, turystów, urzędników, miłośników zwierząt.

Aplikacje naszych uczniów zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach, mentorach i jury:

 

Miejsce 5 – devEFFECTS

Laura Podpora,

Damian Strycharczuk,

Radosław Jagodziński,

Przygotowali internetowe rozwiązanie do wspierania WałbrzyszANKI, dzięki ich pracy asystentka miejska może uczyć się jak lepiej pomagać osobom, które potrzebują dowiedzieć się czegoś o Wałbrzychu. ANKA zna odpowiedzi na wszystkie pytania, które postawili sobie jej twórcy, jednak nie da się zaskoczyć, dzięki stronie napisanej przez devEFFECTS nauczy się odpowiadać na najbardziej skomplikowane i szczegółowe pytania.

Kontakt z autorami

Ich praca jest komplementarna z pracą devEFFECT

Miejsce 3 – Hackathońskie kozaki

Kacper Kowalczyk,

Julia Drejer,

Agata Oleksy,

Nicola Stanisławska

Przygotowali FUNKCJONUJĄCĄ aplikację perŁOWY, która wykorzystując geolokalizację i rozszerzoną rzeczywistość potrafi opowiedzieć nam o budynku, na który skierujemy kamerę smartfona.

Kontakt z autorami

Miejsce 1 – devEFFECT

Jan Łuczak,

Krzysztof Książkiewicz,

Jędrzej Lizakowski,

Krzysztof Urbaniak

To rodzice WałbrzyszANKI, asystentki miejskiej, której można zadawać przeróżne pytania na temat funkcjonowania w Wałbrzychu. ANKA odpowie na pytanie o to gdzie się udać w mieście, jak wyrobić dowód rejestracyjny, kto wygrał Hackathon, gdzie jest złoty pociąg.

Kontakt z autorami

Ich praca jest komplementarna z pracą devEFFECTS

WałbrzyszANKA

Porozmawiaj z ANKĄ

Wyróżnienia

Syndrom gorszego programisty:

Bartosz Słomowicz

Oskar Orfin

Przygotowali, jak to określili: „Tindera dla wałbrzyskich atrakcji turystycznych”, aplikację, która losuje miejsce do zwiedzenia w Wałbrzychu.

the new day

Jan Mulawa,

Jakub Dębski,

Michał Urbaniak,

Jan Kamiński

Przygotowali grę, której bohaterem jest skoczny muflon, który przemieszcza się wraz z graczem po Wałbrzychu. Gra jest przygotowana w profesjonalnym środowisku. Jak to powiedział Jakub Dębski podczas prezentacji: „Padło na Unity.”

Kontakt z autorami

Dodam, że wszyscy członkowie the new day mają 14 lat i o unity usłyszeli w piątek wieczorem.
Gratulacje dla wyróżnionych oraz dla wszystkich, którzy wystartowali!

Refleksje mentora – czytaj dalej