W kwietniu , jak każdego roku , zgodnie z kalendarzem WHO obchodziliśmy w naszej szkole Szkolne Dni Zdrowia i Profilaktyki. Hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018 roku „Zdrowie dla wszystkich” kieruje uwagę na dostępność do bezpłatnej opieki zdrowotnej dla wszystkich.

Naszymi gośćmi w tym roku była P. Joanna Zarzycka – Żyła z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, która prowadziła zajęcia dotyczące profilaktyki zespołu FAS u dzieci wg  programu  „Ciąża a alkohol” oraz grupa pracowników naukowych z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego: dr  M. Stasiuk , dr J. Ciuraszkiewicz , dr M. Zaremba-Czogalla , mgr A. Hnitecka . Uczniowie klasy 2C naszego liceum uczestniczyli w warsztatach : „Jak wykryć  związki biologicznie czynne?”, natomiast pozostałe klasy liceum miały okazję wysłuchać wykładów, m.in. „Skąd bierze się dobry humor?”, „Zanieczyszczenia żywności – kiedy ryzyko dla naszego zdrowia jest realne?”lub  „Rola epigenetyki w procesach biologicznych.” Jeszcze raz doświadczyliśmy, że biotechnologia to wiedza łącząca różne obszary nauki: chemię, biologię, psychologię, profilaktykę , a także  matematykę i fizykę.