8 czerwca odbyła się IV edycja biegów sztafetowych „Biegaj z Jedynką”. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 25 drużyn w czterech kategoriach. W kategorii sztafet pozaszkolnych najszybciej pobiegła drużyna RONALa, wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło IV LO, wśród gimnazjów PG 11, a ze szkół podstawowych najlepsza okazała się PSP 23. Wszystkim serdecznie gratulujemy udanych startów, dziękujemy za udział i zapraszamy na przyszły rok!

Uczestnicy biegu niezwykle ambitnie walczyli na wymagających trasach w Parku Sobieskiego. Dopisała nie tylko forma ale i pogoda. W słoneczne, piątkowe przedpołudnie do rywalizacji sportowej przystąpiło 175 zawodników, którym gorąco kibicowali uczniowie 1 LO i zaproszeni Goście.

 Emocji nie zabrakło ani w trakcie rywalizacji sportowej, ani też po. W oczekiwaniu na dekorację zwycięzców, uczniowie przeprowadzili quiz o Paderewskim, jako, że tegoroczny bieg nosił nazwę ‘Biegaj z Jedynką u Paderewskiego w roku100 rocznicy Niepodległej”.

 Podczas dekoracji zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Następnie, wszyscy uczestnicy biegu wzięli udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. stepperów, pulsometrów, zegarków biegowych, powerbanków, toreb sportowych, plecaków i wielu innych.

 Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim naszym darczyńcom, czyli Firmom, które przekazały nagrody rzeczowe lub środki na ich zakup i które wsparły naszą imprezę biegową. Są to: FAURECIA, RONAL, WODOCIĄGI-WAŁBRZYCH, VICOTEL, TOYOTA, ALMAR-SPORT i P.O.D. Jedlina-Zdrój.

 Serdecznie dziękujemy Gminie Wałbrzych, Prezydentowi Wałbrzycha za honorowy patronat, Prezesowi Aqua-Zdroju – Panu Mariuszowi Gawlikowi, który również startował w sztafecie VIP, Kierownikowi Hali Lekkoatletycznej – Panu Pawłowi Kicie i obsłudze.

 Dziękujemy też wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy pomogli przy organizacji biegu oraz w trakcie imprezy sportowej.

Przedstawiamy wyniki:
Sztafety pozaszkolne:
1 miejsce – RONAL
2 miejsce – WODOCIĄGI-WAŁBRZYCH
3 miejsce – VIP
Sztafety ponadgimnazjalne:
1 miejsce – IV Liceum
2 miejsce – I Liceum
3 miejsce – Zespół Szkół nr 5
Sztafety gimnazjalne:
1 miejsce – PG 11
2 miejsce – PG 7 (drużyna 1)
3 miejsce – PG 7 (drużyna 2)
Szkoły podstawowe:
1 miejsce – PSP 23 (drużyna 1)
2 miejsce – PSP 37
3 miejsce – PSP 23 (drużyna 2)

 

.