W sobotę, 13 października 2018 r., zakończył się II Wałbrzyski Software Hackathon, którego zwycięzcami kolejny rok z rzędu  zostali nasi uczniowie. I miejsce zajęli: Oskar Orfin i Bartosz Słomowicz  (Apis Lab Team z II kl. mat-fiz)); II miejsce – ubiegłoroczni zwycięzcy z zespołu DevEffectKrzysztof Urbaniak Jan Łuczak (absolwenci I LO), Krzysztof KsiążkiewiczRadosław Jagodziński (uczeń I LO); III miejsce przypadło zespołowi DM2P w składzie: Paweł Adamus, Piotr Straszewski, Maksymilian Jaroni (I LO). Ponadto, wyróżniono trzy nasze zespoły, w tym: zeszłorocznych laureatów 3 miejsca, drużynę Hakatońskie Kozaki: Kacper Kowalczyk, Julia Drejer, Nicola Stanisławska, Agata Oleksy (I LO); kolejny zespół I LO ZFFiP: Zuzanna Czermak, Filip Brzezicki, Filip Wieczorek, Piotr Kędzierski, i – jako jedyny żeński zespół, nasze gimnazjalistki: Vanesa Krawczyk, Martyna Chowaniak, Julia Marcinkowska, Nikola Zachara (Ludzie Renesansu, PG 12). Wszystkim zespołom, zarówno zwycięskim, wyróżnionym jak i tym, dla których miejsc wyróżnionych zabrakło, serdecznie gratulujemy kreatywności i determinacji. 

Wszyscy pracowali nad swoimi fantastycznymi pomysłami przez ponad 37 godzin, od 7.00 w piątek. Kolejne godziny spędzili prezentując swoje aplikacje oraz oczekując w napięciu na ogłoszenie wyników.

Oto szczegółowa prezentacja naszych zespołów:

I miejsce

II Wałbrzyski Software Hackathon wygrali i zainkasowali ufundowaną przez Wałbrzyskie Wodociągi I nagrodę 3000 zł chłopaki z zespołu Apis Lab Team: uczniowie I LO z II klasy mat-fiz – Oskar Orfin i Bartosz Słomowicz.

Foto: FB II Wałbrzyski Hackathon

 

 

II miejsce

Drugie miejsce zdobyły ex aequo dwa zespoły:

  • Zeszłoroczni zwycięzcy – Zespół DevEffect:

Krzysztof Urbaniak – absolwent I LO

Janek Łuczak – absolwent I LO

Krzysztof Książkiewicz

Radosław Jagdziński – uczeń I LO

oraz

  • zespół Tiger Bonzo Team (wspierany przez Tiger Bonzo Team Support)

Równorzędne nagrody w wysokości 2000 zł ufundowane przez Zamek Książ oraz przedsiębiorstwo MZB wręczali prezesi obu instytucji.

Foto: FB II Wałbrzyski Hackathon

 

III miejsce

Trzecie miejsce przypadło zespołowi DM2P – nagrodę ufundowaną przez przedsiębiorstwo MZUK wręczał prezes spółki. Zespół tworzyli uczniowie I LO: Paweł Adamus, Piotr Straszewski, Maksymilian Jaroni

Foto: FB II Wałbrzyski Hackathon

 

Ponadto, wyróżniono 3 zespoły naszych uczniów:

Hakatońskie Kozaki, za rewelacyjne rozwiązanie programistyczno-sprzętowe dla Aqua-Zdroju:

Warto przy tym podkreślić, że drużyna w składzie: Kacper Kowalczyk, Julia Drejer, Nicola Stanisławska, Agata Oleksyw zeszłym roku zajęła 3 miejsce, zaś w tym roku, wielu typowało Ich na podium.

Słowa uznania i podziękowania należą się też Kacprowi Kowalczykowi za wzorową postawę i merytoryczną pomoc wielu uczestnikom II Hackathonu.

Foto: Beata Urbaniak

Kolejna Drużyna naszych uczniów –  ZFFiP w składzie: Zuzanna Czermak, Filip Brzezicki, Filip Wieczorek, Piotr Kędzierski, zostali wyróżnieni za praktycznie gotową do wdrożenia zakładkę na stronę Aqua Zdroju.

 

Jako jedyny zespół żeński zostały wyróżnione nasze gimnazjalistki:

Vanesa Krawczyk, Martyna Chowaniak, Julia Marcinkowska, Nikola Zachara (Ludzie renesansu)

Foto: FB II Wałbrzyski Hackathon

 

 

Ponadto, w zmaganiach wzięły udział:

Drużyna gimnazjalistów z klasy 3 GA  Unknown Programmers – w składzie:

Dawid Kobak, Karolina Studzienna, Michał Urbaniak, Jakub Dębski

Drużyny licealistów:

Why-not: Barbara Pobiedzińska i Piotr Pobiedziński (I LO), Kacper Andrzejewski (Zespół Szkół Muzycznych)

Dżdżownica Team: Mateusz Konieczny, Mateusz Bierut, Mateusz Dębiński, Paweł Herman

Antydepresjonalni: Damian Rudy, Jakub Meller, Mateusz Matejuk, Michał Kaźmierczak

Te drużyny również przygotowały bardzo ciekawe aplikacje, które spodobały się Jurorom, w tym Prezesom spółek, dlatego wierzymy, że końcowa zapowiedź Organizatorów jeszcze trzech dodatkowych wyróżnień, które zostaną wręczone w najbliższym czasie, przypadnie w udziale właśnie tym zespołom.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy doskonałych pomysłów,