Uczniowie klas pierwszych liceum przyjęci przez starszych kolegów do „braci” uczniowskiej:

23 listopada 2018 roku w naszej szkole zostały zorganizowane Otrzęsiny dla klas pierwszych liceum. W tym roku motywem przewodnim były lata 80. Zabawę rozpoczęliśmy od przygotowania zadań w salach. Pierwszoklasiści mieli uruchomić wyobraźnię i wymyślić okrzyk klasy, przygotować strój w duchu lat osiemdziesiątych dla jednej osoby (a przy tym kreatywnie go zaprezentować) oraz zaśpiewać lub zatańczyć do wylosowanej piosenki. Wszystko szykowali pod czujnym okiem swoich opiekunów z klas drugich.

Druga część otrzęsin tradycyjnie odbyła się w auli. Tam, na dobry początek, uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy na forum. Dzięki akompaniamentowi The Weather Girls i A-ha, uczestnicy rozkręcili się na dobre! Obserwatorzy byli nieco zaskoczeni tym, ze poradzili sobie śpiewająco 😉.

Formy kolejnych wyzwań nieco zaskoczyły uczestników, ale wykonali je fenomenalnie. Najpierw jak profesjonaliści „dubbingowali” sceny kultowych filmów z tej dekady bez wcześniejszego przygotowania. Krystyna Czubówna mogła się schować 😉.

Finałem zabawy była gra oparta na zasadach „Familiady”. Uczniowie mogli się wykazać zarówno merytoryczną wiedzą na temat szkoły oraz nauczycieli, jak i wyczuciem, jak na dane pytania mogli odpowiedzieć ankietowani uczniowie.

W trakcie całej zabawy, szanowne jury oceniało występy uczniów. Po zsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzcę- klasę 1FBL!

Zabawa była przednia, mamy nadzieję, że licealne otrzęsiny zostaną we wspomnieniach uczniów na bardzo długi czas!”

Aleksandra Maź, 2 BL