Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w klasach licealnych rozpoczęliśmy od spektaklu Magdaleny Małowskiej „Nędze”, którego premiera odbyła się 30 maja i który ponownie będzie wystawiony na deskach Teatru Dramatycznego już w najbliższy poniedziałek 24 czerwca, podczas Dni Młodego Teatru. Ta jakże dojrzała refleksja na temat wolności to wyraz troski młodzieży I LO o naszą wspólną przyszłość i zobowiązanie do wyciągania wniosków z wydarzeń historycznych….

Jest rok 1789 – Bastylia pada. Nad całą Europą rozciąga się strach przed ludźmi. Lud to ogromna siła, a wściekły lud to coś, czego nie da się zatrzymać. Czy historia będzie się powtarzać?” – tak rozpoczyna autorka scenariusza i reżyserka spektaklu „Nędze” – Magdalena Małowska.

Obsada: Hanna Demeszuk, Zuzanna Fridrich, Wiktoria Janicka, Patryk Lech, Alicja Ławniczak, Robert Mocek, Dominika Malicka, Magdalena Małowska, Wiktoria Pasterska, Barbara Tarnówka-Bałabuch, Hubert Wasilewicz, Aleksandra Wyszyńska.

Doskonałe teksty, świetna obsada i gra aktorska, rewelacyjnie dobrana muzyka (Robert Mocek) i scenografia ( Róża Gregorczyk, Julia Jagodzińska, Aleksandra Juszyńska, Maja Krzyżańska, Katarzyna Rongiers), zgrana ekipa techniczna (Bartek Słomowicz, Wiktoria Wierzbicka, Jakub Charążka).

Wszystkim Wam raz jeszcze dziękujemy i gratulujemy!

Po spektaklu odbyła się oficjalna część wręczenia świadectw z paskiem, dyplomów i nagród.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy sukcesów oraz wysokich średnich. Wszystkim angażującym się w pracę na rzecz szkoły i wolontariat dziękujemy! Życzymy udanych wakacji!