27.09.2019 roku o godz. 17.00 w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, już po raz trzeci , uczniowie prowadzeni przez P. Sylwię Sobieraj-Borowiec zaprezentowali swoje artystyczne prace. Rzeźby postaci ludzkich miały podkreślić to co nas różni, to co pozwala zachować człowiekowi odrębność i niepowtarzalność, to co często skrywamy, poddając się presji otoczenia (jak podkreślił jeden z autorów we wstępie zapowiadającym wystawę).

Na wystawę przybyło wielu gości: Pani wiceprezydent Sylwia Bielawska, Pani poseł Agnieszka Kołacz Leszczyńska, malarz artysta Pan Mariusz Mikołajek, Pan Ernest Truszkowski -zastępca dyrektora „Starej Kopalni” oraz wielu rodziców, uczniów oraz nauczycieli.

Wystawa powstała dzięki współpracy naszej szkoły z Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, a patronat nad nią objął Prezydent Wałbrzycha Dr Roman Szełemej. Jesteśmy wdzięczni Centrum Nauki i Sztuki za otwarte i życzliwe przyjęcie naszych uczniów. Podziękowania kierujemy do Pana Jana Jędrasika -dyrektora „Starej Kopalni” za przyjęcie nas, do Pani Sylwii Sobieraj Borowiec za rozwijanie talentów uczniów, do młodych twórców za to, że zechcieli podzielić się z nami tym „co im w duszy gra” i dostarczeniu nam artystycznych wrażeń.

Wystawa jest ogólnie dostępna dla zwiedzających w godzinach od 10-18 do końca listopada.