Z czwartkowego spektaklu „O tym jak rodzi się dobro” grupy teatralnej „Czy to już” nikomu się nie śpieszyło. Wszyscy zostali na poczęstunek przygotowany przez Wolontariuszy i życzliwie ze sobą rozmawiali, a na koniec czule się żegnali życząc sobie wszystkiego co najlepsze na święta i cały nowy rok 2020. Nic dziwnego, bowiem spektakl przygotowany z myślą o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia był o sprawach aktualnych przez cały rok, czyli empatii, komunikacji i otwartości na drugiego człowieka.

Spektakl był inspirowany teatrem formy i zdobywającym coraz większą popularność w Polsce i nie tylko teatrem performatywnym. Powstał on metodą warsztatową, co oznacza, że wszystkie działania, ruch i teksty zostały stworzone przez wszystkich członków grupy podczas wspólnych spotkań, a  potem jedynie ułożone w dramaturgiczną całość i delikatnie wyreżyserowane. Sposób tworzenia i formę członkowie zespołu wybrali intencjonalnie, z myślą, iż jeżeli sam spektakl jest o komunikacji i międzyludzkiej bliskości, to powinny one być nie tylko przedstawione w efekcie końcowym, ale być również celebrowane i być podstawą procesu twórczego.

Serdecznie dziękujemy za tę niezwykłą lekcję i gratulujemy Aktorom i Twórcom spektaklu:


Aktorzy: Róża Gregorczyk, Weronika Kaczor, Hanna Lupierz, Magdalena Małowska, Wiktoria Pasterska, Barbara Tarnówka-Bałabuch, Patryk Lech, Michał Łuksza, Robert Mocek, Hubert Wasilewicz

Reżyseria: Magdalena Małowska

Dramaturgia: Magdalena Małowska i Robert Mocek

Obsługa techniczna: Katarzyna Rongiers

Plakat: Maja Krzyżańska