Organizacja Matury Międzynarodowej ogłosiła, że ​​majowe egzaminy w Programie Dyplomowym Matury Międzynarodowej nie odbędą się w tym roku z powodu pandemii COVID-19 (koronawirusa). Dla organizacji istotne jest to, aby globalne społeczności Światowych Szkół IB kierowały się współczuciem i uczciwością w tych trudnych okolicznościach, jakich doświadczają ich uczniowie i nauczyciele. W rezultacie, po konsultacjach ze szkołami IB na całym świecie, uczniami IB DP, uniwersytetami i organami oficjalnymi, IBO postanowiło to, co uważa za najbardziej odpowiedzialne i etyczne.

Egzaminy z maja 2020 r. zaplanowane między 30 kwietnia a 22 maja dla kandydatów w Programie Dyplomowym (DP) nie odbędą się.

W zależności od tego na co się uczeń zarejestrował, otrzyma on Dyplom Matury Międzynarodowej lub Certyfikat Kursu Przedmiotowego, który będzie odzwierciedlał jego standard pracy w oparciu o przesłane IBO prace przedmiotowe oceniane według wiedzy eksperckiej, w oparciu o rygorystyczne kryteria oceny obowiązujące w tym programie.

Wiemy, że rodzice i uczniowie będą mieli wiele pytań. IB udostępni nam szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do 27 marca 2020 r.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem IB – Panią Beatą Urbaniak.