Wczorajszy wernisaż wystawy „Perspektywy” zorganizowany przez uczniów klasy 3 DP z maturą międzynarodową zgromadził wielu sympatyków talentów artystycznych naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy naszym pierwszym IBikom (*tak mówimy o uczniach z International Baccalaureate Diploma Programme) za stworzenie tak interesującej wystawy a Pani Prof. Sylwii Sobieraj-Borowiec prowadzącej Visual Arts w IB DP za opiekę merytoryczną i rozwijanie w uczniach kreatywności.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Romanowi Szełemejowi za objęcie wernisażu patronatem oraz Dyrektorowi Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” Janowi Jędrasikowi za możliwość zaprezentowania prac naszych uczniów. Dziękujemy zaproszonym Gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenia: Pani Krystynie Olanin (Vice-przewodniczącej Rady Miejskiej), Pani Małgorzacie Wiłkomirskiej (Przewodniczącej Komisji Edukacji w Radzie Miejskiej), Pani Aleksandrze Mentek (Kierownik Biura Edukacji i Wychowania), Panu Ernestowi Truszkowskiemu (Zastępcy Dyrektora Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia) oraz Panu Piotrowi Micek (Dyrektorowi BWA w Wałbrzychu). Nie mogło w takim dniu zabraknąć Pani Dyrektor Oksany Citak oraz Nauczycieli I LO uczących w programie matury międzynarodowej, Rodziców i Przyjaciół I LO.

Wystawę przygotowali: Basia Szpilka, Maja Krzyżańska, Róża Gregorczyk, Michał Kawa, Kasia Rongiers i Olek Pyka. Plakat przygotowała Hania Lupierz. Wystawę będzie można jeszcze oglądać przez tydzień. Gorąco zachęcamy!