23 lutego  jest Światowym Dniem Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Celem  tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby i innych zaburzeń , które są jej następstwem.

Wyprowadzanie z przekonania wielu osób, że depresja to jakaś fanaberia, że wiąże się ze wstydem, poczuciem słabości, że sama przejdzie – czyli upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby, jest szczególnie ważne teraz, gdy pandemia wymusiła u wielu ludzi zmianę stylu życia.

Zamknięcie w czterech ścianach, kontakt z „awatarem” na ekranie komputera, ograniczenie kontaktu do najbliższej rodziny 24 h na dobę, poruszanie się po małej powierzchni , to doświadczenia wielu uczniów w zdalnym nauczaniu, które mogą stopniowo i niezauważalnie wpływać na obniżenie nastroju, wzrastającą wrażliwość, blednięcie wrażeń przy czynnościach , które wykonujemy…aż do utraty motywacji, wszechogarniającego smutku, zaniedbywania codziennych czynności itd.

Włączamy się w promowanie wiedzy na ten temat. Zajrzyj do materiałów przygotowanych przez Światową Organizację Zdrowia…..