Dziękujemy grupie uczniów z klasy 2 DP z maturą międzynarodową, która w ramach aktywności CAS przygotowała projekt, pt. „Uwaga Klimat”. Uczniowie przedstawili wyniki swojego 'researchu’ podczas spotkań z różnymi zespołami klasowymi w google classroom. Na zmiany klimatyczne ma wpływ wiele czynników. Do największych globalnych 'zanieczyszczaczy’ należą Chiny, natomiast wśród państw, które można stawiać za wzór znajduje się Szwajcaria. Uczniowie podkreślili, że Wałbrzych jest miastem, które jako pierwsze w Polsce zrezygnowało z użycia plastiku. Na koniec zaapelowali o podejmowanie działań, które przyczyniają się do poprawy jakości środowiska w naszym najbliższym otoczeniu.

Jak podkreśla Amnesty International zmiany klimatyczne stanowią zagrożenie dla praw człowieka. Przekazujemy link do petycji:

Dziękujemy zespołowi uczniów w składzie: Dominika Bocheńska, Aleksandra Klich, Zuzanna Franuszkiewicz, Marta Kamińska, Wiktoria Janicka, Joanna Zych, Marcel Tyborski, Jakub Dębski, Jakub Filipiak, Adam Krynda, oraz Pani Prof. Annie Walendzik za opiekę.