„Dziękujemy za wolność intelektualną..” – mówili uczniowie; „Dziękujemy za odwagę, otwartość, cierpliwość i troskę…” – wtórowali im nauczyciele, a okazją do złożenia nietuzinkowych życzeń był Jubileusz 25-lecia sprawowania funkcji Dyrektora I LO przez Panią Prof. Oksanę Citak. W Dniu Edukacji Narodowej najważniejsza osoba w szkole, która dźwiga na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za wszystkie podejmowane decyzje – Dyrektor Oksana Citak – odebrała podziękowania i gratulacje od całej Społeczności I LO. 25 lat dyrektorowania oraz 40 lat pracy jako nauczycielka historii to zdecydowanie okazja do dostrzeżenia wszystkich zasług, o których być może zapominamy na co dzień.

„Życie wypełnione sensem może być ze wszech miar satysfakcjonujące nawet pośród największych przeciwności losu, a życie pozbawione sensu jest drogą przez mękę nawet wówczas, gdy jest pełne wygód.” Yuval Noah Harrari

Szanowna Pani Dyrektor/ Droga Pani Oksano,

Z okazji Jubileuszu 25-lecia sprawowania funkcji Dyrektora I LO w Wałbrzychu składamy podziękowania za:

  • odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji, które pozwoliły na rozwój naszej szkoły;
  • cierpliwość w znoszeniu i pokonywaniu przeszkód, które pojawiały się podczas realizacji tych wyzwań;
  • za troskę i życzliwość wobec ludzi,
  • za otwartość na zmiany i potrzeby innych

i życzymy, aby te wszystkie Pani działania budowały poczucie głębokiego sensu, poczucie spełnienia, poczucie stworzenia czegoś zarazem wielkiego, dobrego i mądrego dla wielu ludzi – czym jest I LO w Wałbrzychu.

Koleżanki i Koledzy, Współpracownicy, Społeczność I LO