Dzisiaj (3.10.2021), w Centrum Nauki i Sztuki 'Stara Kopalnia’ odbyła się uroczystość otwarcia muralu – dzieła stworzonego przez uczniów wałbrzyskich szkół, którzy zakwalifikowali się do projektu autorstwa prof. Sylwii Sobieraj-Borowiec „Poszukiwanie mistrza w sobie”. Z naszej szkoły projekt realizowały następujące uczennice: Nonna Mandziak i Paulina Krzywda (2 pre-DP), Alicja Gniatkowska i Maja Skórska (3 DP-4), Wiktoria Janicka (3 DP-3), Karolina Kąkol -absolwentka, zaś wolontariuszką była nasza absolwentka – Natalia Hoffman. Serdecznie gratulujemy!

Sam projekt realizowany był przez kilka miesięcy. Na przełomie maja i czerwca odbywały się spotkania z koordynatorem i artystami. Młodzież przygotowała prace konkursowe. Zakwalifikowani do projektu uczniowie – od lipca do września – systematycznie brali udział w cyklu warsztatów (integracyjnych, szklarskich, ceramicznych, autoprezentacji) pod kierunkiem artystów: Kaliny Bańki, Łukasza Karkoszki i Roberta Kukli oraz opiekunów artystycznych: Magdaleny Sienickiej, Piotra Micka i Sylwii Sobieraj-Borowiec.

Obecna na uroczystości Wiceprezydent – dr Sylwia Bielawska – wyraziła radość, że w 'Roku Kobiet’, w tak wartościowym projekcie wzięło udział tak wiele dziewcząt.