W dniu 25 kwietnia nasza szkoła wraz ze Stowarzyszeniem Niemiecko-Polskich Prawników Wałbrzych-Marburg zorganizowała XI powiatowo-miejski konkurs „Moja Mała Ojczyzna”. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników reprezentujących szkoły miasta Wałbrzycha i powiatu.

Jury, w którego składzie byli: Maciej Ejsmont – Prezes Stowarzyszenia Niemiecko-Polskich Prawników Wałbrzych-Marburg oraz nasi nauczyciele: Iwona Tumidajewicz, Wojciech Chudzińśki oraz Artur Ciempa postanowiło, że nagrodę główną, czyli wyjazd na staż prawniczy w Niemczech, ufundowany przez Stowarzyszenie Niemiecko Polskich Prawników Wałbrzych-Marburg otrzymają Kacper Gawron z 3 pre-DP  i Julia Grabowska z I a. III miejsce zajęła Aleksandra Antonowicz z I pre-DP. W kategorii szkół podstawowych triumfowali uczniowie PSP nr 15 w Wałbrzychu: Bartosz Wasielewski, Magdalena Wyrzykowska i Krystian Żyluk.

Na zwycięzców czekały nagrody książkowe  ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej szkole, które zostaną uroczyście wręczone podczas Gali Laureatów I LO.