W dniu 21 października 2022 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia z robotyki w ramach CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca w ciekawy i interesujący sposób programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników za pomocą programowania robotów i dronów. Nasza szkoła została zarejestrowana jako jedna z wielu europejskich i światowych szkół tworząc swoje wydarzenie na mapie świata. W ramach tego wydarzenia uczniowie po zapoznaniu się z budową i działaniem robotów starali się pod okiem nauczycieli przy wsparciu firmy Centrum Edukacji STEAM KidsTech w Wałbrzychu zaprogramować roboty Robomaster i drony Tello. Mogli to uczynić dzięki specjalistycznym aplikacjom, które służą do programowania robotów i dronów firmy DJI. Programując mogli także skorzystać z symulatora lotu dronu, a następnie stworzony przez siebie program mogli wypróbować na konkretnym robocie. Te zajęcia są efektem stałej współpracy z Centrum Edukacji STEAM KidsTech w Wałbrzychu, która została zapoczątkowane w zeszłym roku szkolnym. CodeWeek był tylko zwieńczeniem naszej zeszłorocznej współpracy, a także rozpoczęciem następnej w tym roku szkolnym. To właśnie w taki sposób uczymy się programować w naszej szkole. Widząc efekt swojej pracy, łatwiej później tworzy się bardziej zaawansowane programy.