104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy Spektaklem Teatru Szkolnego I LO, pt. „Fotografia z Kocka” w reżyserii Pani Prof. Sylwii Aftyki-Łody, który został wystawiony w Auli I LO im. Prof. Marty Gąsiorowskiej cztery razy.

Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znają się bardzo dobrze, wiedzą o sobie niemal wszystko – nie, żeby tam od razu plotkowano, lubią rozmawiać, a że o innych – to już inna sprawa. Mieszka to Sura Koza, Chajka Karo i Dawid Nowensztern, Mosze Karo też, Sara Ejsman, Jonasz, Szaweł, Edna, Hila, Lea, Nama, Raja, Ejtan,  Erez, Nina, Chaja.

W Kocku jest dużo sklepów, znajduje się także Jesziwa, cmentarz, bożnica,  jest i cadyk – rebe Menachem Mendel Morgenstein.

Kock to stare miasto. Ludzie w Kocku znali się bardzo dobrze…

Idealny spektakl na obecne czasy i tyle ważnych kwestii: uprzedzenia, antynastawienie, odrzucenie, wykluczenie…….., eksterminacja…

Serdecznie gratulujemy Pani Reżyser, Twórcom i Aktorom spektaklu, który poruszył (ale nie przytłoczył pomimo niezwykle ważnej tematyki), uwrażliwił oraz zachęcił do głębokich refleksji, stał się przyczynkiem do wielu niezwykle ważnych dyskusji na lekcjach…….. .

Serdecznie dziękujemy!

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Aftyka-Łoda

Opracowanie muzyczne: Marcin Olkowski

Współpraca: Sylwia Sobieraj-Borowiec (scenografia), Roman Kuliniak (akcent), Rafał Wójcik (fotografia, oprawa multimedialna)

Dźwięk i światło: Nikola Polit, Kacper Wieczorek, Maria Gumulak (muzyka, grafika)

Operator multimediów: Karol Ziubrzycki

Wystąpili: Jagoda Jaworek, Wiktoria Malinowska, Stella Mandziak, Julia Panek, Maciek Piechowiak, Wiktoria Sadłoń, Milena Staś, Wiktoria Szczawińska, Julia Tietz, Nadia Wątor, Aleksandra Wisz, Oliwia Wróblewska.

Pomoc: Martyna Chanyszkiewicz, Hania Szulc, Kacper Frąckowiak, Miłosz Żdżański.