31 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, przypadający w tym roku w niedzielę. World Autism Awareness Day (WAAD) – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowili przedstawiciele państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku, obchodzony jest 02 kwietnia. 

Na znak solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nasi uczniowie odcisnęli niebieskie dłonie, wzięli udział w grze miejskiej Na niebiesko z księżną Daisy, konkursie plastycznym, podnosili swoją wiedzę na temat autyzmu. Podczas przerw międzylekcyjnych udostępniona została prezentacja Zrozumieć autyzm.Tematy dotyczące funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poruszane będą w naszej szkole przez najbliższy miesiąc – kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu.