W dniu 13 września 2023r. młodzież naszego liceum : Helena Augustyniak (3 bl ), Zofia Graczyk (3 bl), Hanna Honisz ( 3a ), Oliwia Kogut (2 ebl), Bartosz Krzesiński ( 2b), Zuzanna Laskowska ( 3b),Iga Materowska (3a), Paulina Muras ( 4c) i Anna Szulc (3a)  wysłuchała wykładu o historii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzonym przez wykładowcę dr Joannę Szczęk w ramach współpracy z Niemieckim Towarzystwem Społeczno- Kulturalnym w Wałbrzychu. Prelegentka oprowadziła nas wirtualnie po najbardziej reprezentacyjnych częściach gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego: Auli Leopoldyńskiej, Oratorium Marianum i Wieży Matematycznej. Wirtualnie zwiedziliśmy również kościół uniwersytecki – Kościół Imienia Jezus. Dla naszych uczniów –  przyszłych studentów ciekawym elementem wykładu był przedstawiony porządek inauguracji roku akademickiego.   

Tekst i zdjęcie: Iwona Rudnicka