Pełen pasji i miłości do teatru dyrektor jest najważniejszą częścią każdego zespołu, a jeżeli jeszcze taki dyrektor kocha młodzież, wspiera szkolne teatry i zaprasza je do współpracy, to osiągnął wiele sukcesów i zbudował silną, twórczą społeczność teatralną, a takim właśnie dyrektorem jest odchodząca na emeryturę Pani Danuta Marosz.
10.06.2024 Pani Dyrektor Oksana Citak z delegacją Teatru Szkolnego –Adrianą Gawlik, Anną Walendzik, Magdaleną Ilnicką –Janczak odwiedziła Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, aby podziękować Pani Dyrektor Marosz za lata współpracy ze szkołą, za to, że zapraszała nas z naszymi spektaklami na scenę swojego teatru i pozwalała wierzyć, że tworzymy coś wyjątkowego. Podziękowaliśmy za obecność na naszych próbach i przedstawieniach, za wszystkie ciepłe słowa uznania, które były dla nas bardzo cenne. Dzięki Pani Dyrektor czuliśmy się zawsze w teatrze jak u siebie, bo przyjmowała nas z życzliwością i otaczała opieką. Spotkanie było niezwykle wzruszające, wzruszyły się obie Panie Dyrektor, wzruszyła się delegacja. Usłyszeliśmy od Pani Dyrektor Marosz wiele miłych słów.
Na koniec podziękowaliśmy również za jej walkę o to, aby teatr był przestrzenią dla wolności słowa, prawdy o świecie, praworządności, różnorodnych historii i kultur. „Nie jesteśmy wolni. I niebo może nam jeszcze runąć na głowy. I teatr po to istnieje, by nas tego przede wszystkim nauczyć.”( Antonin Artaud, Teatr i jego sobowtór) dzięki współpracy z teatrem dobrze zrozumieliśmy te słowa.
Ponieważ jak pisał J. Szaniawski „nie wszystko kończy się po opuszczeniu kurtyny”, wierzymy, że Pani Dyrektor Marosz nadal będzie obecna na naszych spektaklach, będziemy na Nią zawsze czekali.