W miniony wtorek (14 kwietnia 2015) w naszej szkole znowu było międzynarodowo. Przechodząc korytarzami słyszeliśmy rozmowy w języku niemieckim i angielskim, a to głównie za sprawą zagranicznych gości, których podejmujemy u nas coraz częściej i nikogo już ten fakt nie dziwi…..

Z jednej strony mieliśmy wizytę młodzieży i nauczycieli z partnerskiej szkoły w Niemczech: Rhabanus Maurus – Gymnasiumm z St. Ottilien w Bawarii. Nasi gimnazjaliści pokazali rówieśnikom z Niemiec swoją szkołę oraz wystawili w języku niemieckim sztukę, która w tegorocznym konkursie ‘Zeige den Talent’ zdobyła pierwsze miejsce. Młodzież z Polski i Niemiec realizuje wspólny projekt w Krzyżowej. Po ich powrocie możemy spodziewać się obszerniejszej relacji ze strony koordynatora wymiany, Pani prof. Iwony Rudnickiej.

SAMSUNG CSC

Wszystkim jak widać dopisują dobre humory – nic dziwnego… Germaniści: prof. Iwona Rudnicka, prof. Emilia Paraskiewas i prof. Wojciech Chudziński wiedzą jak tworzyć miły i przyjazny klimat międzynarodowej współpracy….

SAMSUNG CSC

Klaudia Bochniarz (po prawej) w roli przewodniczki po szkole czuje się bardzo swobodnie, mówi płynnie i bez żadnej tremy….

SAMSUNG CSC

Pani prof. Iwona Rudnicka ze scenariuszem w ręku czuwa nad przebiegiem przedstawienia….

Nasi młodzi aktorzy na deskach szkolnego teatru….

 

Z drugiej strony gościliśmy przedstawicieli i studentów z uczelni w Danii: VIA University College, School of Technology and Business reprezentował koordynator wymiany międzynarodowej – Pan Torsten Nicholas Ulsig oraz studentka z Polski – Pani Aleksandra Maria Tutaj; VIA University College, VIA Teko Design & Business (kampus Herning) reprezentowały Pani Helle Stampe Mikkelsen oraz studentka z Polski – Pani Monika Anna Bednarczyk.

Przedstawicielom uczelni towarzyszyła konsultantka programu EduAbroad – Pani Agnieszka Depta. EduAbroad współpracuje z uczelniami zagranicznymi, a zainteresowanych kształceniem za granicą w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi nie brakuje. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas bilingwalnych oraz abiturienci rozważający możliwość podjęcia studiów poza granicami Polski.

Nasi uczniowie doskonale władają językiem angielskim i bez trudu dostają się i kończą uczelnie zagraniczne. Mają jeszcze czas na podjęcie decyzji…

SAMSUNG CSC

Pan Torsten Nicholas Ulsig przedstawia mocne strony uczelni w Danii.

SAMSUNG CSC

Pani Aleksandra Maria Tutaj opowiada o modelu kształcenia w Danii.