Obecnie w wałbrzyskiej galerii sztuki można obejrzeć wystawę niekonwencjonalnej twórczości Eugeniusza Kiszczaka. Artysta uprawia sztukę z zakresu malarstwa sztalugowego. Jest współzałożycielem grupy plastycznej „Kontrast”.  Przez prawie trzydzieści lat pracował jako projektant tkanin użytkowych i dekoracyjnych.

20150320_142056

Tematem podejmowanym w dziełach Kiszczaka jest refleksja nad metafizycznym porządkiem wszechświata. Kosmologia odgrywa nieodłączny element jego twórczości. Artysta poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące Boga jak również mitu o stworzeniu świata. Kiszczak pojmuje kosmos w sposób harmonijny. W jego pracach można dostrzec akceptację naukowej hipotezy stworzenia wszechświata poprzez Wielki Wybuch, co mogło wpłynąć na nurt katastroficzny przejawiający się w jego twórczości.

Wernisaż zrobił na mnie ogromne wrażenie zważywszy na koncepcję metafizyki połączonej ze sztuką. Podobają mi się kompozycje awangardowe. Prace Eugeniusza Kiszczaka budzą we mnie ogromny podziw. Każdy kolejny obraz jest coraz bardziej nowatorski. Dzieła artysty nie są wyłącznie jego wizją wszechświata, ale również fascynującą podróżą po zakątkach wyobraźni odbiorcy.

20150320_141745

Wystawę można oglądać od 11 marca 2015r. do 22 kwietnia 2015 r. w Galerii BWA przy ul. Słowackiego 26 w Wałbrzychu.

Dzieła: Eugeniusz Kiszczak

Zdjęcia: Nikola Kacała