16 marca 2016, w 1 LO odbyła się Gala Laureatów interdyscyplinarnych konkursów Disce Puer i Disce Puer Junior oraz konkursów językowych Mały Poliglota i Szczęśliwa Dwunastka. W obecności Prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, dyrektorów wyróżnionych szkół, laureatów i ich bliskich wręczone zostały nagrody i dyplomy. We wszystkich konkursach wzięło udział blisko 450 uczniów z Wałbrzycha, Świdnicy, Głuszycy, Jedliny, Szczawna-Zdroju, Mieroszowa, Boguszowa-Gorc i Czarnego Boru. Wszystkim Laureatom oraz Opiekunom i Dyrektorom zwycięskich szkół serdecznie gratulujemy!!!

Pan Prezydent dr Roman Szełemej odniósł się do pięknej tradycji organizacji interdyscyplinarnego konkursu Disce Puer, który pamięta jeszcze ze swoich młodzieńczych lat. Podkreślił rolę i rangę konkursów organizowanych przez 1 LO oraz ciągłą potrzebę odkrywania i szlifowania młodych talentów. Prezydent Wałbrzycha pogratulował Laureatom sukcesów oraz życzył dalszego zapału i chęci do zgłębiania wiedzy.

Uroczystą galę uświetniły występy Chóru i Zespołu Muzycznego 1LO. Miłymi przerywnikami stały się też dwa filmy o szkole jakie przygotowali uczniowie z Paderewskiego.

Laureaci Konkursu „Disce Puer Junior” (koordynator: prof. Rafał Wójcik):

 1. Damian Filipowski PSP nr 26 w Wałbrzychu
 2. Martyna Serafin SP nr 3 w Głuszycy
 3. Zofia Kirklewska SP nr 3 w Głuszycy

Michał Urbaniak (PSP nr 26 w Wałbrzychu), Oliwia Budka (PSP nr 26 w Wałbrzychu), Tymoteusz Bińczyk (PSP nr 28 w Wałbrzychu), Aleksandra Nachmann (PSP nr 26 w Wałbrzychu), Daria Stawarz (ZSP Boguszów-Gorce), Anna Siepierowska         (PSP nr 26 w Wałbrzychu), Martyna Michalewska (ZSM-K w Wałbrzychu).

Zwycięskie Szkoły to:

 1. PSP nr 26 w Wałbrzychu
 2. PSP nr 28 w Wałbrzychu
 3. ZSM-K w Wałbrzychu

gala_laureatów_2016_discepuer_junior_zwycięzca gala_laureatów_2016_discepuer_junior_dyrektorzy_zwycięskich_szkół

 

Laureaci Konkursu „Disce Puer” (koordynator: prof. Anna Pijur)

 1. Rzepka Gabiela Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
 2. Pałka Aleksandra Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu
 3. Pobiedzińska Barbara Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu

Królikowski Bartłomiej (Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu), Kujawa Katarzyna (Zespół Szkół Fundacji SGM-K), Pielaszek Sandra (Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu), Kukla Andrzej (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), Szuryga Bartosz (Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu), Zawolski Damian (Gimnazjum w Szczawnie Zdroju), Blach Jakub (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), Toczyłowska Marlena (Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu), Zarzycka Jagoda (Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu).

Zwycięskie Szkoły to:

 1. Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
 2. Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne nr 12 w Wałbrzychu
 3. Publiczne Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu

gala_laureatów_2016_disce_puer_prezydent_wręcza_dyplomy.jpg3 gala_laureatów_2016_disce_puer_dyrektorzy_zwycięskich_szkół

 

Laureaci Konkursu „Mały Poliglota” (koordynator: prof. Roman Kuliniak)

 1. Olga Pyka Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu
 2. Oliwia Sip Gim. Społeczne w Świdnicy
 3. Karolina Szczykała Zespół Szkół Fundacji SGM-K W-ch

Liwia Misztal (Gimnazjum Społeczne w Świdnicy), Jacek Wierciński (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), Zuzanna Rogoża               (Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu).

gala_laureatów_2016_olga_pyka

Laureaci Konkursu  „Szczęśliwa Dwunastka” (koordynator: prof. Roman Kuliniak)

 1. Zuzanna Czernak Gimnazjum nr 1 w Świdnicy
 2. Katarzyna Kujawa Zespół Szkół Fundacji SGM-K W-ch
 3. Julia Kirklewska Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu

Tomasz Jarosz (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), Filip Brzezicki (Gimnazjum Społeczne w Świdnicy), Joanna Dzikowska      (Gimnazjum Społeczne w Świdnicy).

Serdecznie gratulujemy!!!