W dniach 12-15 kwietnia klasa 2 GA bardzo intensywnie zwiedzała Trójmiasto. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Gdańsku, trzeci dzień w Sopocie, a na koniec udaliśmy się do Gdyni. Spacery w Parku Oliwskim, po słonecznych plażach i na molo w Sopocie pozwoliły wszystkim naładować baterie na resztę roku szkolnego. Był zatem czas zarówno na relaks jak i zwiedzanie kluczowych zabytków Gdańska oraz charakterystycznych miejsc w Sopocie i Gdyni. Naukowo zaś zrealizowaliśmy się w Centrum Nauki 'Experyment’ w Gdyni. Opiekunami 2 GA były prof. Beata Urbaniak i prof. Iwona Tumidajewicz.

Zwiedzanie Głównego Miasta w Gdańsku rozpoczęliśmy od Bramy Wyżynnej i dalej  w kolejności: Muzeum Bursztynu, Złota Brama, Droga Królewska, ulica Długa i Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta Gdańska, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka z wieżą widokową,ulica Mariacka, Muzeum Morskie i Wielki Żuraw. Na koniec udaliśmy się na Westerplatte.

W Sopocie głównymi atrakcjami było molo i słynny deptak znany jako 'Monciak’ – czyli najbardziej reprezentacyjna ulica miasta o pełnej nazwie Ulica Bohaterów Monte Cassino.

W Gdyni spacerowaliśmy głównie po centrum (Skwer Kościuszki, Molo Południowe, Akwarium Morskie) podziwiając charakterystyczne Sea Towers, statki w porcie oraz łodzie i jachty motorowe. Naszą czterodniową wycieczkę do Trójmiasta zakończyliśmy pobytem w Centrum Nauki Experyment.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki:)