Szymon Błaszczyk, uczeń klasy II A liceum został laureatem X Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

W tym roku szkolnym w  olimpiadzie wystartowały z naszej szkoły dwie osoby: Aleksandra Palczewska z kl. III A i Szymon Błaszczyk z kl. II A. 7-8.04.2016 roku na Uniwersytecie Opolskim odbył się finał olimpiady. Ola Palczewska zajęła XI miejsce, Szymon Błaszczyk III miejsce i został laureatem tejże olimpiady. Warto nadmienić, że 8.04.2016 roku w ramach konferencji „Oblicza współczesnej rodziny” nasz nauczyciel Maciej Jonek miał wystąpienie pokazujące jego drogę od II Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, którą wygrał (zdobył I miejsce w Polsce) do dnia dzisiejszego. Bardzo inspirujące…

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy, a ja dziękuję moim uczniom za tę przygodę naukową i mam nadzieję, że wiedza zdobyta przy okazji tej olimpiady  pozwoli im głębiej sięgać i więcej widzieć w rozstrzyganiu wątpliwości życiowych . Małgorzata Simm (opiekun olimpiady)