Karolinka ma 2,5 roku i wraz z rodzicami mieszka w Wałbrzychu. Jest bardzo żywym i towarzyskim dzieckiem. Uwielbia bawić się z rówieśnikami i wraz z mamą chodzić na stację kolejową i oglądać przejeżdżające pociągi. W przyszłości chciałaby zostać kolejarzem jak tata. Niestety od września 2016 roku mała Karolcia zmaga się z zespołem mielodysplastycznym, który charakteryzuje się niewłaściwym rozrostem komórek krwi. Aby Karolcia mogła powrócić do zdrowia i zrealizować swoje marzenie konieczne jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Obecnie trwają poszukiwania „genetycznego bliźniaka” Karolci.

karolinka

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 28 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Karolci i Innych potrzebujących rodzina i przyjaciele pacjentki postanowili zorganizować akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

– „Może to właśnie Ty zostaniesz naszym Bohaterem i uratujesz życie Karolci?” – apeluje Elżbieta – mama Karolci.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w trzech lokalizacjach:

Data: 19-20 listopada 2016 r.

Godziny: 10:00 – 20:00

Miejsce 1: Galeria Victoria, ul. 1 Maja 64, Wałbrzych

Miejsce 2: Tesco, gen. Józefa Łączyńskiego 44,  Szczawno-Zdrój

oraz 

Data: 26 listopada 2016 r.

Godziny: 10:00 – 15:00

Miejsce 1: Wydział Zarządzania i Administracji WSZIP, ul. 1-go Maja 131, Wałbrzych

Miejsce 2: Wydział Nauk Społecznych i Zdrowia WSZIP, ul. Wrocławska 10, Wałbrzych

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej
z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Czy wiesz, że Twój 1% pomoże nam zarejestrować kolejnych potencjalnych dawców szpiku? 

Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, które Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę. Przekaż 1% swojego podatku na naszą działalność. Wpisz w swój formularz PIT nasz numer KRS: 0000318602 lub wypełnij go za pomocą programu dostępnego na naszej stronie: www.dkms.pl/pl/1procent.

Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest
i przebadanych ponad 970 000 (wrzesień 2016) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 440 (wrzesień 2016) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Kontakt:

Renata Rafa – Fundacja DKMS, e-mail: renata.rafa@dkms.pl, tel.: +48 22 882 95 56

Pobierz Ulotkę