20 marca br. uczniowie klasy 1 MYP zaprezentowali w auli szkolnej swoje projekty personalne, które realizowali przez ponad pół roku w ramach Programu Międzynarodowego IB MYP. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z bardzo zróżnicowanej tematyki tegorocznych projektów, ale też z poziomu samych prezentacji, które odbywały się głównie w języku angielskim. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom. 

Prezentacje projektów personalnych rozpoczęła Magdalena Małowska, która opowiedziała o tym, jak tworzyła zarówno w języku polskim jak i angielskim swój pierwszy zbiorek literacki „Wielkie Niedokońca”. Podświetlana instalacja jej prac została zaprezentowana po raz pierwszy 26 lutego w Teatrze Dramatycznym.

Dla odmiany Olga Pyka przez prawie pół roku prowadziła warsztaty literackie dla uczniów naszej szkoły, zaś podczas prezentacji projektów przedstawiła efekty swojej pracy.

Ala Topolewska zbadała wpływ zajęć artystycznych, w tym głównie muzycznych, na kreatywność dzieci. Pracowała z przedszkolakami, które zaprosiła też w dniu prezentacji projektów.

Podczas występu przedszkolaków bawiła się cała publiczność.

Iza Jastrzębska, wraz z grupą swoich przyjaciół, wystąpiła w 10-minutowym spektaklu, do którego sama napisała scenariusz.

Tegoroczne projekty powstały w wyniku wszechstronnych zainteresowań uczniów, m.in. psychologią, kryminologią, komunikacją pozawerbalną, graffiti.