W dniach od 18 – 19 czerwca młodzież z naszej szkoły brała udział w Krzyżowej w międzypokoleniowych warsztatach „Moja i twoja historia”, które są częścią projektu „Tradycja łączy pokolenia”.
W warsztatach brało udział 12 seniorów i 12 uczniów – uczestnicy mieli okaję pracować w pierwszych warsztatach międzypokoleniowych prowadzonych przez Oskara Hamerskiego- aktora Teatru Narodowego w Warszawie i Alicję Przepiórską, trenera, coacha. Warsztaty miały na celu wzmocnienie integracji międzypokoleniowej pomiędzy uczestnikami. Uczestnicy mogli poznać się nawzajem, spojrzeć na siebie trochę z innej perspektywy i zobaczyć jak wiele możemy nauczyć się od siebie. Pomimo dużej różnicy.
„Chcemy wyzwolić w Seniorach i Juniorach kreatywność, dzięki której pokażą nam jak widzą świat, jak go interpretują, czego oczekują. Będziemy pracować metodą improwizacji, narracją, zdjęciem, metaforą, obrazem, słowem i ciszą. Ta cisza będzie źródłem inspiracji” – podkreśla Alicja Przepiórska z Fundacji „Krzyżowa”. Prof. Sylwia Sobieraj – Borowiec