11 czerwca2018 roku odbył się wernisaż pt.”Wysypisko” (oznaczające wysyp pomysłów i przeróżnych charakterów jakie spotkały się i zaprezentowały w jednym miejscu), uczniowie klasy I MYP zaprezentowali swoją twórczość malarską w Centrum Nauki i Sztuki  Stara Kopalnia. W otwarciu wystawy uczestniczyli: Pan Zygmunt Nowaczyk Zastępca Prezydenta Wałbrzycha,  Pan Ernest Truszkowski Zastępca Dyrektora Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Pani Oksana Citak Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, Pan Piotr Micek Kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej ( opiekun naszej wystawy w Starej Kopalni), autorzy prac  wraz z rodzicami i uczniami naszej szkoły i zaproszonymi przez uczniów gośćmi.
W czasie wystawy został zaprezentowany dorobek całorocznej pracy uczniów w formie gotowych obrazów , na które złożyły się  : portret i symbol przedstawiający danego  ucznia oraz film obrazujący wszystkie etapy pracy (od stworzenia ramy obrazu po gotową pracę). Uczniowie pokazali, co mogą zrobić w czasie zajęć artystycznych, które są w ich programie nauczania dzięki programowi MYP. To dzięki międzynarodowemu programowi nauczania, który jest w I LO, uczniowie mogą realizować swoje pomysły i prezentować  je w takiej formie.
W trakcie wernisażu uczennice z naszej szkoły umiliły czas, oglądającym obrazy, muzyką i śpiewem: Julia Juzków, Kasia Niemiec, Magda Małowska i Róża Gregorczyk. Prof. Sylwia Sobieraj – Borowiec