W poniedziałek 5.11.2018 roku rozpoczęliśmy wspólne świętowanie 100-LETNIEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Pani dyrektor Oksana Citak przypomniała, o roli naszej szkoły w latach 80-tych XX w. w walce o wolność. Podjęli ją wówczas nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy wzajemnie wspierali się w obronie przeciwko represjom władzy. Szkoła zapłaciła wtedy wysoką cenę, ale warto było.

W poniedziałek uczniowie liceum przygotowali dwie prezentacje „Drogi do niepodległości Polski w polskim kinie i serialu”, z którymi zapoznali uczestników spotkania, a następnie wspólnie oglądnęliśmy film Andrzeja Wajdy „Ziemia obiecana”. To ważny film w kinematografii polskiej.

Tego dnia również odbył się I etap Szkolnego Konkursu Historycznego „Drogi Polaków do Niepodległości 1795 – 1921”, w którym wystartowały drużyny:

1a: Gabriela Kelner , Dominik Batorski ,Wiktoria Jędraszczyk
1b: Hanna Drzewiecka , Mateusz Gerwatowski , Michał Paluszczak 
1c: Julia Kowalska , Piotr Pobiedziński , Paulina Marcińczyk
1ebl : Paweł Czajka , Jan Gumulak , Jakub Święch
1fbl:Zuzanna Stenzel , Maciej Kułyna , Wiktoria Pasterska
Ten etap konkursu wygrała drużyna z klasy 1ebl, drugie miejsce zajęła klasa 1c, trzecie –  1b, czwarte –  1a i piąte- 1fbl. Gratulujemy