Kolejnym Ambasadorem Wałbrzycha 2019 został Wojciech Tumidalski, również absolwent I LO (chodził do jednej klasy z ubiegłorocznym Ambasadorem Tomaszem Kubatem, dziennikarzem TVN). Dziennikarz Radia Sudety, potem Radia Wałbrzych, od 1996 wieloletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, gdzie specjalizował się w relacjach ze spraw sądowych, w 2010 zdobył Złotą Wagę, nagrodę środowisk prawniczych, a rok później tytuł „Dziennikarza roku”. Relacjonował między innymi wielką powódź z 1997 roku, pielgrzymki trzech papieży do Polski, a okropieństwa wojny oglądał na żywo w Iranie. Nominowany do Grand Press, najważniejszej nagrody dla polskich dziennikarzy. Od niedawna redaktor działu prawnego „Rzeczpospolitej”.

Znany i ceniony za rzetelne dziennikarstwo Wojciech Tumidalski powiedział: „Kiedy byłem w I LO, duże wrażenie zrobiła na mnie wycieczka do Genewy. Chciałem po niej iść na prawo i zostać ambasadorem. Zostałem dziennikarzem specjalizującym się w prawie i dziś Ambasadorem Wałbrzycha. Na własny rachunek już od dawna prowadzę misję propagowania Wałbrzycha wśród znajomych, na początku się dziwili, pytałem wtedy „Byłeś?” i wysyłałem ich tu na długo przed Złotym Pociągiem. Dla wielu ludzi to było oryginalne, ale nasza ambasada Wałbrzycha w Warszawie jest bardzo liczna. Zawsze wyobrażałem sobie to miasto piękne, jak mogłoby wyglądać, gdyby były środki na remont budynków, kościołów. Teraz przeżywa swój najlepszy czas w historii. Człowiek z Wałbrzycha wyjeżdża, Wałbrzych z człowieka nigdy. Pamiętam fantastyczną wyprawę, kiedy jako harcerze obeszliśmy miasto po wierzchołkach gór, spaliśmy w lesie, łaziliśmy ze szczytu na szczyt.”

Źródło: Wałbrzych dla Was – dr Magdalena Sakowska (też absolwentka I LO z tej samej klasy co Wojciech Tumidalski i Tomasz Kubat)

https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/ambsadorzy-walbrzycha-2019-kto-nowy-na-liscie-foto/cid,19952,a

Serdecznie gratulujemy Panu Wojtkowi i dziękujemy za pamięć o szkole! Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.