W poniedziałek, 28 września br., odbyła się długo wyczekiwana uroczystość wręczenia Dyplomów Matury Międzynarodowej pierwszym Absolwentom International Baccalaureate Diploma Programme w auli I LO. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Wałbrzycha – dr Roman Szełemej oraz Wiceprezydent – dr Sylwia Bielawska, a także Absolwenci, Rodzice i Nauczyciele uczący w Programie DP. W końcu mogliśmy oficjalnie pogratulować wysokich wyników (najwyższy to 41 pkt na 45 możliwych), dzięki którym nasi Absolwenci dostali się na wymarzone kierunki i uczelnie w Polsce i za granicą. Wśród uczelni, które wybrali tegoroczni Abiturienci DP znalazły się m.in.: Uniwersytet Edynburski w Szkocji, Uniwersytet Abertay w Szkocji, Uniwersytet Nauk Stosowanych w Finlandii, Uniwersytet Techniczny w Wiedniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa w Łodzi, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Po powitaniu przez Panią Dyrektor Oksanę Citak nastąpiła część oficjalna, podczas której wręczone zostały dyplomy i głos zabrał Prezydenta Wałbrzycha – dr Roman Szełemej. Gratulując Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji i Nauczycielom Pan Prezydent wyraził nadzieję, że podczas studiów nasza młodzież będzie Ambasadorami Wałbrzycha, a po ich zakończeniu, wróci do Miasta, które zainwestowało w jej edukację, umożliwiło zdobycie najlepszego wykształcenia i Dyplomu Matury Międzynarodowej. My również na to liczymy i z uwagą będziemy śledzić losy naszych Absolwentów.

Na koniec, głos oddaliśmy Absolwentom klasy IB DP 2018-2020, którzy podziękowali za to, że mogli w tej szkole rozkwitnąć (czego symbolem stały się śliczne bratki). Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych zdjęć, ciepłych słów i wyrazów wdzięczności….

Dziękujemy Panu Prezydentowi i Pani Wiceprezydent za przybycie na tę ważną dla nas wszystkich uroczystość oraz za wsparcie realizacji projektu. Przypominamy filmik z podziękowaniami, jaki przygotowała pierwsza w historii klasa IB DP.

Dziękujemy Wszystkim, którzy od samego początku wspierali realizację tego odważnego celu jakim było wprowadzenie matury międzynarodowej, a w szczególności Pani Danucie Marosz – Dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Pani Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej – Poseł na Sejm RP.

Gratulujemy raz jeszcze Absolwentom klasy IB DP 2018-2020 i życzymy samych sukcesów.

Dziękujemy Uczennicom, które uświetniły uroczystość występami: Dominice Wolskiej, Neli Walendzik, Mai Marek, Poli Marek, Amelii Dudzie, Natalii Macewicz i Julii Dębickiej oraz Magdalenie Małowskiej, a także Prof. Ani Walendzik i Prof. Adzie Gawlik.