23 września Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na pierwszą premierę sezonu. MARTA. FIGURA SERPENTINATA skupia się na osobie legendarnej nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu – Prof. Marty Gąsiorowskiej.
Natchnęła ona do twórczych poszukiwań całe pokolenia wałbrzyszan. Przez narracje osób, które spotkały się z nią w szkole oraz opowieść o czasach, w których uczyła, Seb Majewski buduje artystyczną biografię. Po raz kolejny udaje się udowodnić, że bez lokalnych historii nie byłoby wielkich narracji. Tym spektaklem pragniemy nadal tworzyć magiczną strukturę naszego miasta, budować narrację wielowątkową, specyficzną tkankę miasta, która Wałbrzychowi się należy. Pragniemy, by spektakl dał możliwość spotkania byłych absolwentów I Liceum i by jednocześnie był podpowiedzią dla młodych ludzi w ich poszukiwaniu autorytetów i konfrontowaniu się z nimi.

MARTA. FIGURA SERPENTINATA
Premiera: 23.09.2022, godzina 19:00, Aula im. Prof. Marty Gąsiorowskiej w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu
Tekst: pilgrim/majewski
Reżyseria: Seb Majewski
Dramaturgia: Tomasz Jękot
Scenografia i kostiumy: Seb Majewski i Tomasz Jękot
Muzyka: Kuba Suchar
Inspicjent: Anna Solarek
Obsada: Irena Sierakowska, Kinga Zygmunt, Piotr Czarniecki [g], Michał Kosela, Czesław Skwarek, Szymon Tur [g]

UWAGA. Miejscówki na premierę są już wykupione ale….
Gramy w I LO także w sobotę / 24.09. / 19:00 i niedzielę / 25.09. / 18:00.

Bilety w kasie teatru i na www.bilety.teatr.walbrzych.pl