Uczennica klasy 4bl Amelia Koper uczestniczyła  wraz z opiekunką – prof. Anną Walendzik  w uroczystej Gali laureatów konkursu „ Gruzja – fascynująca podróż”, która odbyła się we Wrocławiu. Było to zwieńczenie Konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”- przedsięwzięcia, które Amelia rozpoczęła testem wiedzy o Gruzji, a  następnie przygotowała  prezentację na temat: Polacy w Gruzji- Gruzini w Polsce”, by finalnie zająć II miejsce. Nagrodą w konkursie była podróży do Gruzji na przełomie sierpnia i września. Amelia miała tam okazję  zwiedzić  m.in. Jaskinię Prometeusza, Katedrę Bagrati (w Kutaisi), stare miasto Batumi, delfinarium i szkołę morską w Batumi, most Tamary, ogród botaniczny oraz Park Narodowy Machakhela.

Grupie laureatów towarzyszyła młodzież z Gruzji, z którą polscy laureaci konkursu mogli ponownie spotkać się podczas Gali we Wrocławiu. Była to doskonała sposobność poznania kultury, atmosfery i otwartości Gruzinów, a także doskonalenia języka… angielskiego ;))

Jeśli chcesz przeżyć podobną fascynującą podróż możesz wziąć udział w kolejnej edycji konkursu. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do pani Anny Walendzik.