Nasza szkoła była współorganizatorem Miejskiej Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024, która odbyła się 04.09.2023 w Starej Kopalni. Uroczystość prowadziły – profesorki Anna Walendzik i Sylwia Piątkowska. Z zadaniem poradziły sobie doskonale. Gratulujemy udanego debiutu na scenie. Po części oficjalnej, Pani Dyrektor Oksana Citak w ciepłych i mądrych słowach zaprosiła na część artystyczną. „Spójrzmy oczyma młodych ludzi, nie zakładajmy, że brak im wrażliwości i mądrości, a nasze „Zmyślenie- zamyślenie” pokazuje, że choć odeszliśmy daleko, od dobra, prawdy i piękna, że choć daleko nam do czystej natury, w powrocie do tego, co proste i prawdziwe jest szansa na to, że nie przegramy starcia z pełną bodźców, hałasów, emocji rzeczywistością.”  – powiedziała Pani Dyrektor, przybliżając widzom treść miniatury poetyckiej, którą przygotowaliśmy. Przedstawienie opierało się na pięknych i refleksyjnych tekstach Michała Barańskiego, którego bardziej znamy jako nauczyciela j. angielskiego. Scenariusz i reżyseria profesor   Magdalena Ilnicka – Janczak, ruch sceniczny – profesor Adriana Gawlik, muzyka profesor Anna Walendzik. Przedstawieniu towarzyszyły filmy nakręcone przez Wojciecha Piątkowskiego. Obrazowały one idee naszego spektaklu oraz piękno i niezwykłość naszego miasta zwłaszcza widzianego z lotu ptaka. Przede wszystkim jednak uczniowie-aktorzy, tancerze, chór, których wspaniały występ nagrodzony został owacją na stojąco. Z radością przyjmowaliśmy gratulacje od zaproszonych gości. W przedstawieniu wystąpili: Antoni Szurmiński, Jakub Pawlik, Szymon Kaszuba, Adam Jarco, Wiktoria Malinowska, Julia Tietz, Kornelia Ejsmont. Tańczyli – Aleksandra Zając (absolwentka) i Szymon Żalko. Śpiewały – Nela Walendzik(absolwentka), Nina Czyżowska, Maria Błaszczak, Zofia Łachmacka, Julia Mamonczyk, Weronika Tracz i Zuzanna Tomczyk. Obsługą techniczną zajął się niezastąpiony Bartosz Krzesiński. Zespołowi Teatru Szkolnego serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że tak udana inauguracja roku szkolnego 2023/2024 jest zapowiedzią roku pełnego sukcesów i wielu udanych występów.

Tekst: Magdalena Ilnicka – Janczak

Zdjęcia: Jacek Pawlik