26.04.2024 zabrzmiał ostatni dzwonek dla klas czwartych. Spotkaliśmy się w auli, aby pożegnać tych, którzy zakończyli pewien etap swojego życia – czasy szkole.

„Chcieliśmy przekazać Wam  nie tylko wiedzę ale i system określonych wartości, nauczyć wrażliwości, tolerancji , szacunku dla wolności i drugiego człowieka i mamy nadzieję, że się nam to udało” – powiedziała Pani Dyrektor Oksana Citak do absolwentów.

Następnie nagradzaliśmy absolwentów z najwyższą średnią, ze szczególnymi osiągnięciami – a było ich naprawdę wielu. Wreszcie przyszedł czas wręczanie świadectw ukończenia szkoły przez Panią Dyrektor oraz wychowawców klas.

Czwartoklasistów  ciepło pożegnał w imieniu uczniów szkoły  Samorząd Szkolny – „Miejcie odwagę realizować swoje marzenia i nie poddawajcie się nawet w trudnych chwilach. Życzymy Wam odwagi, determinacji i wytrwałości w dążeniu do swoich celów”.

Także usłyszeliśmy słowa podziękowania od przedstawicieli klas czwartych, którzy żegnając się, powiedzieli, że dziękują za lata nauki w szkole, za to, że nauczyciele zawsze w nich wierzyli i towarzyszyli w chwilach dobrych i tych gorszych. Potem były kwiaty, prezenty, życzenia, pożegnania, uściski – słowem było bardzo wzruszająco, pożegnania zawsze są trudne.

Podczas uroczystości uczniowie klas czwartych przekazali sztandar młodszym kolegom.

Mogliśmy także usłyszeć dwie piosenki wykonane przez uczennicę klasy czwartej A  Agnieszkę Redo, w tym jedną napisaną na pożegnanie szkoły przez samą wykonawczynię. Gratulujemy występu i bardzo dziękujemy.

Jeszcze raz wszystkim absolwentom dziękujemy za lata spędzone w murach naszej  szkoły, będzie Was brakowało.  Dziękujemy, że byliście częścią naszej społeczności , dziękujemy za występy i tańce, odwiedzajcie nas czasem. Wiemy jednak, że ten koniec dla Was jest początkiem nowej drogi –niech będzie ona pełna radości , sukcesów i satysfakcji, a szkoła niech stanie się miłym wspomnieniem. Niedługo spotkamy się na egzaminach maturalnych, zdajcie je na 100 procent.

Tekst: Magdalena Ilnicka – Janczak

Zdjęcia: Rafał Wójcik, Hubert Krzynówek