13.04.2024 w sobotę otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla uczniów klas ósmych, którzy muszą podjąć ważną decyzję dotyczącą przyszłego kształcenia. Mamy nadzieję, że to, co zobaczyli, przekonało ich do wyboru właśnie I liceum. Było kolorowo, sympatycznie, wesoło, myślimy, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gra terenowa pozwoliła naszym gościom zdobywać punkty olimpijskie z zakresu przedmiotów ścisłych, przyrodniczych, językowych, czy artystycznych. Były przebieranki w teatralnej garderobie, były eksperymenty, druk 3 D, a nawet uczniowie dobrowolnie i z pasją pod kierunkiem niezawodnej klasy Iebl rozwiązywali testy ośmioklasistów, mogli też degustować potrawy z różnych krajów, a także rozwiązywać zagadki kryminalne(podziękowania dla klasy IpreDP za inwencję). Podczas spotkania w auli Pani Dyrektor Oksana Citak przybliżyła kierunki kształcenia w naszej szkole, opowiedziała o tym, jak ważny jest każdy uczeń. Podkreśliła, że panuje u nas przyjazna atmosfera, każdy może znaleźć swoje miejsce, rozwijać talenty i umiejętności. Szkoła to nie tylko lekcje i nauka, pogoń za sukcesem za wszelką cenę – podkreśliła, ale przed wszystkim wspólnota, w której każdy powinien czuć się dobrze i bezpiecznie. Pobyt w auli umilił nasz niezawodny chór Pani Profesor Anny Walendzik złożony z przesympatycznych dziewczyn i jednego równie sympatycznego chłopaka, który przy akompaniamencie naszego ulubionego zespołu muzycznego Pana Dyrektora Marcina Olkowskiego, wykonał trzy piosenki pochodzące musicalu, na który zapraszamy w maju do Teatru Dramatycznego. Nie obyło się również bez nagród. Pani Dyrektor wylosowała osoby, które wykonały zaplanowane zadania podczas gry terenowej. Dziesięć osób otrzymało od nas upominki. W auli również można było dowiedzieć się wielu ważnych informacji na temat kształcenia dwujęzycznego i matury międzynarodowej.

Mogliśmy również pochwalić się gazetką szkolną przygotowaną przez klasę Ia w ramach zajęć medialnych. Sadzimy, że zawarte w gazetce informacje pozwoliły lepiej poznać szkołę, jej nauczycieli i uczniów. Trzeba przyznać, że młodym dziennikarzom udało się zdobyć wiele ciekawych informacji.

Gośćmi w klasach i na korytarzach z oddaniem opiekowali się nasi dzieli uczniowie, którym za to bardzo dziękujemy-jesteśmy dumni ,że mamy takich dobrych gospodarzy szkoły.

Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim nauczycielom za przygotowanie zadań, a szczególnie opiekunkom Samorządu Szkolnego Paniom Profesorkom Annie Walendzik i Alicji Urbańskiej za przygotowanie i koordynowanie Dnia Otwartego w naszej szkole – jak zwykle wszystko dobrze zadziałało. Dziękujemy Wiktorii Malinowskiej jako reprezentantce Samorządu Szkolnego za pomoc i wystąpienie w auli.

Dziękujemy również niezawodnym chłopakom od dźwięku i światła Bartoszowi Krzesińskiemu i Kubie Pawlikowi.

Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli zadowoleni, że choć trochę poznali nas i naszą szkołę, a jeżeli tak się stało i poczuli panująca w jedynce atmosferę wrócą i pozostaną na następne cztery lata. Naprawdę warto.

Tekst: Magdalena Ilnicka – Janczak

Zdjęcia: Michał Barański, Jacek Pawlik, Wiktoria Malinowska, Bartosz Krzesiński, Jan Pawlik