21.06.2024 –ostatni dzień w szkole. Jak każdego roku spotkaliśmy się w auli, aby wspólnie pożegnać odchodzący rok szkolny. Bądźcie rozważni, wypoczywajcie bezpiecznie w otoczeniu natury i przyjaciół, a nie przed ekranem telefonu-powiedziała Pani Dyrektor Oksana Citak, która również podziękowała nauczycielom  za wysiłek, jaki wkładali w naukę i wychowanie swoich uczniów. Pani Dyrektor wręczając dyplomy, nagrody  i świadectwa,  serdecznie gratulowała uczniom wyróżnionym świadectwami z paskiem  i nagrodzonym za różnego rodzaju osiągnięcia, a było tych uczniów naprawdę  wielu. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy pracować z tak ambitną i zdolną młodzieżą.

 Uroczystość prowadzili  panowie z Samorządu Szkolnego Oskar Pietrus i Mateusz Pisarczyk i trzeba powiedzieć, że  nie tylko wyglądali bardzo elegancko, ale i doskonale sobie poradzili – widać, że scena ich lubi. Za sterami komputera zaś siedziała kolejna przedstawicielka Samorządu Szkolnego Maja Żmudzińska, która puszczała przygotowane prezentacje.

Prowadzący pożegnali odchodzący Samorząd Szkolny, słowami Marka Aureliusza – „Nikt nie ma większych sił niż ten, kto działa na rzecz innych”. I podziękowali gorąco za wiele działań i kreatywność wzbogacającą monotonne  szkolne życie. Dziewczyny z Samorządu otrzymały również drobne upominki.

 Odchodzący Samorząd wysoko postawił poprzeczkę nowemu Samorządowi, wierzymy, że sobie poradzą, jedno  jednak jest  pewne – Wiktorii Malinowskiej, której dziękujemy szczególnie,  nie zastąpi nikt. Mamy nadzieję, że Wiktoria nadal będzie wspierała prace Samorządu i wszelkie inne działania.

Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wydarzenie przygotowane w ciągu roku przez klasy. Drogą przyznawania punktów przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów wytypowano trzy zwycięski klasy, które otrzymały niebagatelne kwoty 300 Paderewskich, 500 Paderewskich, 1000 Paderewskich. Miejsce III zajęła klasa IIebl, miejsce II klasa II c a miejsce I klasa Iebl za organizację Dnia Dziecka – zwycięzcom serdecznie gratulujemy – warto robić coś wspólnie, bardzo lubimy te dni, w których coś się dzieje-bo wtedy widać najlepiej kreatywność, pomysłowość i  serce naszych uczniów. Pozostałe  klasy otrzymały nagrody pocieszenia – Ptasie Mleczko, czyli zrobiło się miło i słodko.

Na koniec eleganccy prowadzący podziękowali Dyrekcji, nauczycielom za ciężką pracę – „Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. ,przywołując słowa  Alberta  Einsteina .Mamy zatem nadzieję, że w tym roku nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem, ale i źródłem szczęścia i satysfakcji.

Chłopcy życzyli również spokojnych i bezpiecznych  wakacji oraz zapewniali, że letni świat jest naprawdę piękny. „Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu.” –powiedzieli.

 Zatem czas na to, żeby nauczyciele odpoczęli od uczniów, a uczniowie od nauczycieli.

Do zobaczenia we wrześniu.

Tekst: Magdalena Ilnicka – Janczak

Zdjęcia: Michał Barański, Jacek Pawlik, Bartosz Krzesiński