Właśnie skończyło się spotkanie organizatorów Wałbrzych Computing Hackathon, Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja z uczniami naszej szkoły. Hackathon to wydarzenie, które polega na tym, że uczestnicy przygotowują rozwiązanie problemu przy pomocy narzędzi informatycznych. Dzięki zaangażowaniu Urzędu MIejskiego uczestnicy będą mogli skorzystać z miejskich baz danych, co pozwoli przygotować im rozwiązania dla konkretnych wałbrzyszan – swoich rówieśników, seniorów ale również turystów.

Każda z 3 – 4 osobowych drużyn będzie mogła korzystać z pomocy mentorów – specjalistów w dziedzinie programowania – zapewnił Tomasz Turczynowicz z SOFLAB – współorganizator spotkania.

Uczestników czeka 40 godzin pracy nad swoim rozwiązaniem. Dzięki dostępowi do miejskich baz danych oraz wiedzy na temat strategii rozwoju miasta rozwiązania przygotowane przez uczestników będą mogły trafić bezpośrednio do użytki, czyli do rąk mieszkańców.

Doradca Prezydenta Miasta Wałbrzycha do spraw bezpieczeństwa Ryszard Błażnik oraz sam Pan Prezydent dr Roman Szełemej, zwracają uwagę, że obecność wydarzeń tej rangi w naszym mieście jest dowodem na to, że Wałbrzych nie jest już ograniczeniem, a raczej dobrym miejscem do rozwoju i spotykania się ze specjalistami.

 

Wałbrzych Computing Hackathon odbędzie się 24-25.11.2017

 

Jeśli chcesz zgłosić się do udziału w Wałrbzych Computing Hackathon, lub chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się ze mną:
Maciej Jonek

email: maciej.jonek@1lo.walbrzych.pl


Ważnym wnioskiem ze spotkania jest również refleksja na temat bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze oraz utrzymania złotego środka między zawziętością i dbaniem o siebie.