Tegoroczni absolwenci klasy z maturą międzynarodową przygotowali bardzo sympatyczny filmik, w którym podziękowali za stworzenie w I LO możliwości realizacji Programu IB DP – „…Dziękujemy Gminie Wałbrzych, Prezydentowi Miasta Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, Pani Wiceprezydent Sylwii Bielawskiej, Dyrekcji i Nauczycielom…” – oraz podzielili się refleksjami co im dała nauka w tej właśnie klasie. Filmik to nie wszystko, bowiem uczniowie tej klasy napisali też bardzo długi i ciepły list do Dyrekcji I LO, Nauczycieli i Wszystkich Pracowników Szkoły dziękując nie tylko za dwa ostatnie lata nauki w Programie Matury Międzynarodowej (IB DP – International Baccalaureate Diploma Programme) ale też – w wielu przypadkach – za sześć wspólnych lat.

Droga Dyrekcjo, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły,
Tego roku nie mogliśmy pożegnać się z Wami tak, jak robiły to do tej pory inne roczniki.
” – zaczynają Absolwenci 3 DP. „Tym listem … chcielibyśmy Wam podziękować.

Program Matury Międzynarodowej otworzył dla wielu z nas niezwykłe możliwości, poszerzył drogi dalszej edukacji i pozwolił na obranie nowego kierunku samorozwoju. Uczestnictwo w nim byłoby jednak nieosiągalne, gdyby nie ogrom pracy, jaki wszyscy włożyliście w przygotowanie go dla nas. Dlatego właśnie w pierwszej kolejności chcemy podziękować Pani Dyrektor Oksanie Citak za utworzenie klasy DP, umożliwienie nam podejścia do Matury Międzynarodowej i nadzorowanie przygotowań, których efekty niektórzy z nas mieli okazję zobaczyć już w gimnazjum. Podobnie chcemy podziękować Wicedyrektorom – Pani Małgorzacie Simm, która często pracowała ukryta w swoim gabinecie, ale bez której I Liceum nie byłoby takie samo. Panu Marcinowi Olkowskiemu, który zawsze zachowywał spokój mimo codziennego organizowania pracy całej szkoły. Pani Beacie Urbaniak, bez której Matury Międzynarodowej w ogóle by nie było i której zawsze udawało się pogodzić pracę Koordynatorki DP z organizacją innych wydarzeń.

Oprócz wszystkich sprawowanych przez nią wymagających funkcji, Pani Beata Urbaniak była również naszą wychowawczynią. Praca wychowawcy wymaga cierpliwości, empatii i wyrozumiałości, a Pani okazywała nam je zawsze, nawet mimo wielu naszych potknięć. Od samego początku starała się o to, by nasza klasa była zgrana, aktywna i zdyscyplinowana. Za rozwiązywanie naszych spraw, niekiedy konfliktów, tworzenie miłej atmosfery w klasie i zaangażowanie w motywowanie nas do nauki i pracy nad sobą, chcemy podziękować naszej niezastąpionej wychowawczyni.

Chcemy również docenić nauczycieli, którzy prowadzili dla nas zajęcia. Przygotowując i wdrażając Program Matury Międzynarodowej na swoich lekcjach wykazaliście się ogromnym poświęceniem, determinacją i otwartością, których wymaga przestawienie się na całkowicie inny sposób przekazywania wiedzy i pracy z uczniem. Bardzo Wam za to dziękujemy.

Dalej Maturzyści dołożyli starań, aby podziękować wszystkim Nauczycielom z imienia i nazwiska, trafnie określając to, co uznali za najcenniejsze na ich zajęciach ale i też podkreślając ich zaangażowanie w życie szkoły. Podziękowali też pozostałym Pracownikom Szkoły dostrzegając wagę ich pracy.

Kończąc swój długi i poruszający list wyrazili nadzieję, że się jeszcze z nami spotkają w lipcu, przy okazji ogłoszenia wyników z matury międzynarodowej.

„(…) Liczymy, że uda nam się jeszcze Was zobaczyć w lipcu
przy okazji odbierania wyników matur, na które wspólnie pracowaliśmy. Na razie jednak jeszcze raz dziękujemy Wam za oddanie i współpracę przez te dwa lata. Na pewno ich nie zapomnimy.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami,
Klasa III DP 2020

A my serdecznie dziękujemy za pamięć i wszystkie miłe słowa, jakie skierowaliście do nas w liście i filmie. Nie żegnamy się, mówimy 'do zobaczenia’ wkrótce…, na rozdaniu dyplomów, nagród i podziękowań.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I LO w Wałbrzychu