7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W 1948 roku kraje świata połączyły się i założyły WHO, aby promować zdrowie, dbać o bezpieczeństwo świata i służyć bezbronnym, aby każdy wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, każdego roku w kwietniu, organizujemy Szkolne Dni Promocji Zdrowia i Nauki. Współorganizatorem zajęć jest Akademia Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Bardzo dziękujemy szczególnie Pani Mirosławie Nikodemskiej za organizację bardzo ciekawych zajęć dla naszych uczniów, które zostały poprowadzone przez wykładowców kosmetologii, technik dentystycznych, pielęgniarstwa oraz dietetyki. Wykłady oraz ćwiczenia laboratoryjne odbywały się w naszej szkole, a także w pracowniach ANS. 

Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu na temat dopalaczy oraz HIV i Aids.

Tekst: Anna Lisicka